Energie z dřevin

Jak už jsem psal v úvodu, dřevo, jako součást přírody nám dokáže předat neskutečné množství našemu zdraví prospěšné energie. Lidé už v dřívějších dobách dřevo používali k různým účelům, protože o něm věděli mnohem víc než dnešní člověk.

Přiznám se, ani já jsem třeba nevěděl, že masivní borovice dokáže tím, že vdechujeme její výpary ze silic, obsaženém ve dřevě, čistit plíce a pomáhat k hlubšímu dýchání. Na duševní rovině dokáže uklidnit smutné, plačtivé a melancholické lidi a čistí mysl. Stejné účinky má i modřínové dřevo, které ještě navíc uvolňuje zablokovanou a špatně vedenou energii.

Smrkové a jedlové dřevo působí spíš na tělesné rovině. Otevírá dýchycí cesty, posiluje nervy, pomáhá při problémech se zády a podporuje prokrvování. Vyrovnává nervozitu, neklid a napětí.

Dubové dřevo regeneruje a posiluje. Proto je to ideální dřevo pro znovuvybudování energetických zdrojů - natankování.

Bukové dřevo ochlazuje, osvěžuje a povzbuzuje. Napomáhá zdravému "vypnutí "

Jasanové dřevo posiluje fantazii a tím celkově oživuje a posiluje. Uvolňuje zklamání, zatvrzelost a zahořklost. Dokáže pomoci opět rozproudit krev v žilách.

Javorové dřevo zahřívá a je vhodné pro lidi, kteří se snadno vylekají a těm, kterým by udělalo dobře více klidu a vyrovnanosti. Pomáhá čistit hlavu.

Ořechové dřevo působí na lidi se silnými výkyvy nálady a pro nerozhodné lidi. Napomáhá získat silnou vůli a jasnost v rozhodování.

Lipové dřevo napomáhá blahodárné úlevě především pro hektické a štvané lidi. Vede k vnitřnímu klidu a pokoji.

Březové dřevo uklidňuje a uvolňuje. Stará se o pohyblivost, ohebnost, pružnost a povolnost. Přináší světlo, krásu a radost do duše.

Hrušňové dřevo ochlazuje a proto je vhodné pro vznětlivé lidi. Posiluje čilost a veselost. Podporuje ochranu u citlivých a snadno zranitelných lidí.

Jabloňové dřevo omlazuje a rozveseluje.